FORBES: Zvučné víno. Developer Hauerland se opírá do audia i slovinské vinice!

04. 12. 2023
FORBES: Zvučné víno. Developer Hauerland se opírá do audia i slovinské vinice!

Kariéru začínal v retailových nemovitostech, ale už dekádu se jeho byznys rozrůstá do dalších směrů. David Hauerland přidal k realitní společnosti Fidurock showroom s prémiovou audiotechnikou a také vinařství ve Slovinsku, které přetváří na luxusní vinařský resort.

Na začátku byl Fidurock, realitní firma založená Hauerlandem před devíti lety spolu s Petrem Valentou, se kterým ji vlastní dodnes. Investor do komerčních a rezidenčních nemovitosti se původně soustředil jen na maloobchodní parky, o dva roky později pak působnost rozšířil do rezidenčního segmentu, konkrétně obytných nemovitostí v centrech velkých měst jako Praha, Brno nebo Bratislava.

„Obojí jsou to defenzivní aktiva, která si, jak jsme si ověřili v covidové i energetické krizi, vedou dobře i v době zpomalení trhu. I když se ekonomice zrovna nedaří, lidé pořád potřebují někde bydlet a někde nakupovat,“ říká Hauerland.

Jeho skupina navíc do retailových nemovitostí naskočila ještě v době, kdy většina velkých investorů tento segment opomíjela. Vedle investic do obytných nemovitostí nakonec Fidurock přidal portfolio nájemního bydlení.

„Pořád jsme především developeři, proto nekupujeme hotové činžáky, ale domy ve špatném stavu, které přetváříme na moderní, s ideálními výměrami na nájemní bydlení. Náš výnos je pak pochopitelně vyšší, než kdybychom byty koupili už hotové,“ popisuje podnikatel.

Zdroj: forbes.cz

 

Zpět na novinky