For a rock-solid future.

scroll down

Fidurock is a symbol of trust, strength and longevity. Like a rock that stands the test of time.

We are a Czech real estate company that particularly invests in retail parks in the Czech Republic and Slovakia, as well as residential properties in the city centres of Prague, Bratislava, Brno and Olomouc.

Our goal is to bring properties to life 'brick by brick' with the aim of leaving traces across time. Our hard work and state-of-the-art technology allow us to create spaces and units that are not only useful today, but will continue to serve future generations.

More about company
18
0
Commercial
properties
Commercial properties
/
11
0
Residential
properties
Residential properties
/
7
0
bn. CZK
hodnota nemovitostního
portfolia
hodnota nemovitostního portfolia

What's new?

FORBES: Zvučné víno. Developer Hauerland se opírá do audia i slovinské vinice!

FORBES: Zvučné víno. Developer Hauerland se opírá do audia i slovinské vinice!

Kariéru začínal v retailových nemovitostech, ale už dekádu se jeho byznys rozrůstá do dalších směrů. David Hauerland přidal k realitní společnosti Fidurock showroom s prémiovou audiotechnikou a také vinařství ve Slovinsku, které přetváří na luxusní vinařský resort.

Na začátku byl Fidurock, realitní firma založená Hauerlandem před devíti lety spolu s Petrem Valentou, se kterým ji vlastní dodnes. Investor do komerčních a rezidenčních nemovitosti se původně soustředil jen na maloobchodní parky, o dva roky později pak působnost rozšířil do rezidenčního segmentu, konkrétně obytných nemovitostí v centrech velkých měst jako Praha, Brno nebo Bratislava.

„Obojí jsou to defenzivní aktiva, která si, jak jsme si ověřili v covidové i energetické krizi, vedou dobře i v době zpomalení trhu. I když se ekonomice zrovna nedaří, lidé pořád potřebují někde bydlet a někde nakupovat,“ říká Hauerland.

Jeho skupina navíc do retailových nemovitostí naskočila ještě v době, kdy většina velkých investorů tento segment opomíjela. Vedle investic do obytných nemovitostí nakonec Fidurock přidal portfolio nájemního bydlení.

„Pořád jsme především developeři, proto nekupujeme hotové činžáky, ale domy ve špatném stavu, které přetváříme na moderní, s ideálními výměrami na nájemní bydlení. Náš výnos je pak pochopitelně vyšší, než kdybychom byty koupili už hotové,“ popisuje podnikatel.

Zdroj: forbes.cz

 

Více se dočtete na

forbes.cz
04. 12. 2023